شنبه 10 اسفند 1398   10:18:15
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
شنبه 10 اسفند 1398 10:18:06
اطلاعیه هابيشتر
1397/2/4 سه‌شنبه
اطلاعیه فراخوان تدوین استاندارد بین المللی
اطلاعیه
اداره کل استاندارد خراسان شمالی در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ استاندارد، متن فراخوان پيشنهاد تدوين استانداردهاي بين المللي را به شرح ذيل و به منظور مشارکت به اطلاع کلیه ذينفعان و اشخاص حقيقي و حقوقي تحت پوشش می رساند.
"فراخوان پيشنهاد تدوين استانداردهاي بين المللي"
به استحضار مي رساند سازمان ملي استاندارد ايران باعنايت به اهميت استانداردسازي، و كاربرد استانداردهاي بين المللي در عرصه تجارت جهاني در نظر دارد مشاركت جمهوري اسلامي ايران را در فعاليت هاي سازمان بين المللي استانداردسازي (ISO) ساماندهي نمايد.
استانداردهاي بين المللي نتيجه توافق اعضاي ايزو هستند كه ميتوانند كاربران اين استانداردها هم باشند يا آنها را به عنوان استانداردهاي ملي پذيرفته و در كشورهاي متبوع خود اجرا نمايند. بر اساس اين فرآيند سازمان بين المللي ايزو تدوين استانداردهاي جديد را در پاسخ به اعلام نياز شفاف و مشخص بخشهاي مختلف و ذينفع در دستور كار قرار ميدهد.
در اين راستا، اداره كل استاندارد خراسان شمالي از كليه سازمان هاي دولتي، نهادهاي عمومي غير دولتي، دانشگاهها و مراكز علمي و تحقيقاتي، انجمن ها و تشكل ها، مصرف كنندگان، توزيع كنندگان، صنوف و اتحاديه هاي صنفي، توليد كنندگان، ارائه كنندگان خدمات و مديران كنترل كيفيت واحدهاي توليدي/خدماتي و كميته هاي متناظر با سازمانهاي استانداردسازي بين المللي، مراكز آزمايشگاهي تاييد صلاحيت شده، صاحبنظران و متخصصان دعوت مي نمايد به منظور مشاركت در تدوين استانداردهاي بين المللي پيشنهادات مورد نظر را به انضمام دلايل توجيهي بصورت مبسوط جهت طرح در كميته هاي متناظر كشور و تاييد در دفتر مطالعات تطبيقي و مشاركت در تدوين استانداردهاي بين الملل سازمان ملي استاندارد ايران را به اين اداره كل ارائه گردد.
ضمنا به منظور رفع سوالات مقدماتي احتمالي، اداره كل آمادگي خود را جهت برگزاري جلسات توجيهي اعلام مي دارد. 
 براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه هاي عمومي و كميته هاي متناظر به پرتال سازمان ملي استاندارد ايران به نشاني www.isiri.gov.ir بخش "مشاركت در تدوين استانداردهاي بين الملل" و در زمينه كميته هاي فني به سايت www.iso.org و بخش Technical committees  مراجعه فرماييد.
آدرس: خراسان شمالي- بجنورد- ميدان مادر- خيابان نادر- روبروي پارك شهيد آذري- اداره كل استاندارد خراسان شمالي(اداره استانداردسازي، آموزش و ترويج)
تلفن: 05832224700- 05832246738 - 05832246737 فكس: 05832224612
پست الكترونيك: isirnkhorasan@isiri.gov.ir
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.